IV Niedziela Adwentu 2019

Dobiegają końca tegoroczne nabożeństwa roratnie. Roraty w tegorocznym adwencie jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 rano.

W najbliższy wtorek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy tradycyjny post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia.

Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka, a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej.

We środę obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia, a we czwartek Święto św. Szczepana. W najbliższą niedzielę będziemy wspólnie, parafialnie śpiewać kolędy przy żłóbku i przed Najświętszym Sakramentem – godzina 15.00. Porządek Mszy w środę i czwartek będzie jak w każdą niedzielę czyli o 7.30 i 10.30.