Niedziela Palmowa 2023

Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo dla róż różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 10.30. Najpiękniejsze palmy zostaną po Mszy św. wyróżnione. Zapraszam jeszcze dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i bezpośrednio po nich na Mszę św. Od tego tygodnia będą przesunięte zwyczajowo godziny nabożeństw popołudniowych z 17.00 na 18.00.

We czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek odprawiona zostanie w naszym kościele o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Zachęcam do indywidualnej adoracji Chrystusa do godz. 21.00.

W Wielki Piątek Męki Pańskiej zachęcam do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy a potem przy grobie od godz. 7.00 do 22.00. Droga Krzyżowa odprawiona zostanie o godz. 9.00. Modlitwy do Miłosierdzia Bożego odmówimy wspólnie w piątek o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Tego dnia za pobożną adorację krzyża tego dnia można uzyskać odpust zupełny. Po zakończeniu obrzędów odśpiewamy Gorzkie Żale. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – spożywamy trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na renowację miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota to czas ciszy i zadumy przy grobie Chrystusa. Adoracja indywidualna rozpocznie się o godzinie 7.00. W godz. 10.00 – 12.00 /co pół godziny/ poświęcać będziemy pokarmy wielkanocne. Od godz. 14.00 do godz. 17.00 kościół będzie zamknięty – przerwa na przygotowanie na Wielkanoc. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Rozpoczniemy od poświęcenia ognia i  Paschału, Następnie w kościele nastąpi Liturgia Słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (za co możemy uzyskać odpust zupełny) oraz Liturgia Eucharystii. Adoracja przy grobie do rozpoczęcia Liturgii Eucharystycznej.

Strażaków prosimy o podjęcie warty przy Grobie Pańskim i o uświetnienie procesji rezurekcyjnej – wielkanocnej.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. sprawowane będą o 7.00 z procesją rezurekcyjną i o 10.30. Zachęcam aby na procesję wielkanocną wziąć figurki i sztandary.

Pamiętajmy o posprzątaniu grobów naszych bliskich na cmentarzu i o wrzucaniu śmieci tylko w miejscach na to przeznaczonych. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożone ofiary osobom sprzątającym w minionym tygodniu. Posprzątanie kościoła w tym tygodniu będzie miało miejsce we czwartek od 8.00 o które proszę następne osoby z kolejki.