Historia

Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Delastowicach, po wyrażeniu zgody przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie, rozpoczęto budować w maju 1946 roku. Poświęcony w dniu 18 lipca 1948 roku. W imieniu biskupa Jana Stepy dokonał poświęcenia ks. inf. Bulanda. w obecności ks. kanclerza Sroki.

Bezstylowy. Murowany z cegły, otynkowany, kryty blachą. Trzynawowy, z krótkim prezbiterium zamkniętym ścianą prostą, po którego bokach są przybudówki. W prezbiterium i nawie głównej drewniany strop kasetonowy. Tęcza półkolista W ścianach tzw. okna bliźnie. Dach siodłowy, nad nawami bocznymi tzw. pulpitowy, Wieżyczka ze sygnaturką, kształtu barokowego. Wyposażenie głównie z lat 50-60 XX w.

Ołtarze: główny i dwa boczne neobarokowe 1959-60, wyk. Kazimierz Cieśla; chrzcielnica, ambona i ławki ok. 1955. Dzwonnica wolnostojąca, wzniesiona w 1954, żelbetowa, dzwon kupiony ok. 1955 roku. kapliczka należąca do parafii typu słupowego z 1759 roku. Kościół posiada, piękną, ruchomą szopkę na Boże Narodzenie.