Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2019

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażam wdzięczność ministrantom i lektorom – zwłaszcza tym, którzy pilnie pełnią służbę przy ołtarzu.

Dzisiaj przeżywamy także Niedzielę Synodalną. Naszą modlitwą i refleksją towarzyszymy pracom V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Po Mszy o 10.30, spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

INFORMACJA O III SESJI PLENARNEJ

W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji.

Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidualnym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną.

Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.

Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

W sobotę obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Apostoła, a najbliższa niedziela to zarazem pierwsza niedziela Adwentu.

Bóg zapłać osobom za posprzątanie kościoła i za złożone ofiary zamiast kwiatów w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła są proszone następne osoby z kolejki.