Wniebowstąpienie Pańskie 2023

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych połączonych z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. – w niedziele po Mszy św. o 10.30. zaś w dni powszednie o godz. 18.00 i bezpośrednio potem Msza św.

W piątek wypada Dzień Matki. Obejmijmy nasze Mamy wdzięczną, modlitewną pamięcią. W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego też dnia w uroczystej koncelebrze na Mszy św. o 10.30 będziemy Bogu polecać śp. ks. Leszka Kozioła w jego 50. rocznicę święceń kapłańskich oraz będzie w naszym dekanacie odpust parafialny w Krzywdzie.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Pamiętajmy o przygotowaniu ołtarzy, przez kolejne miejscowości, tak jak to było w ubiegłych latach.

Dobrze wiedzieć, że od 19.maja wszedł do polskich kin film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”, który warto oglądnąć. Film opowiada o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 r. został ogłoszony błogosławionym, stał się patronem młodzieży i Internetu a kult rozwija się błyskawicznie, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Bóg zapłać za posprzątanie i ukwiecenie kościoła przez osoby sprzątające w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę są proszone następne osoby z kolejki.