II Niedziela Wielkiego Postu 2023

W całym kraju obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo dla róż różańcowych naszej parafii i wymiana tajemnic różańcowych dla nich. Zapraszam jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00 a potem bezpośrednio ok. 15.30 Msza św.

Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy, jak zwykle, we środę o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.00.

W ramach przygotowań do uroczystości św. Józefa, od najbliższej soboty rozpoczyna się nowenna do św. Józefa. Msze z nowenną, jak również inne nabożeństwa ku czci św. Józefa, które będziemy z tej racji odmawiać lub śpiewać, będą popołudniu. Serdecznie zapraszam na te wydarzenia wielkopostne. Spowiedź św. przedświąteczna będzie w parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, 19 marca od 13.00-14.30. Uroczystość św. Józefa jest w tym roku przesunięta na poniedziałek 20 marca. Uroczystą Mszę św. ku czci św. Józefa odprawi w tym roku Ksiądz Dziekan ze Szczucina. Dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza będziemy mogli na św. Józefa, pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego.

W dniu dzisiejszym można pobrać w zakrystii baranki wielkopostne i paschaliki, a ofiary za nie są przeznaczone na rzecz potrzebujących. Ofiary na rzecz ofiar z Turcji i Syrii, jak również na rzecz Ukrainy wraz z paczkami przekazano dla Caritas. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 10.00.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła osobom sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę następne osoby z kolejki.