III Niedziela Adwentu 2023

Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę „Gaudete” czyli „Radujcie się”. Nasza radość ma wynikać ze zbliżającego się świątecznego spotkania ze Zbawicielem. Tym bardziej ochotniej przychodźmy na roraty. Dzisiaj spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od 13.00 do 14.30. Nie odkładajmy jej na potem. Są też zaproszeni do pomocy kapłani z parafii naszego dekanatu. Na zakończenie spowiedzi o godz. 14.30 będzie dodatkowo Msza św.

W tygodniu roraty z wyjątkiem środy, czwartku i soboty będą o 16.30. W środę, czwartek i sobotę będą rano o 7.00. Po roratach nowenna do Dzieciątka Jezus. Niech dzieci, które gorliwie chodząc na roraty zbierały obrazki, przyniosą je na roraty w piątek, na swoich plakatach – otrzymają miłe pamiątki.

W najbliższą niedzielę wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. dopołudniowe będą odprawione jak w każdą niedzielę, Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Pasterkę odprawimy o 24.00 na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa w kościele. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej. W tygodniu odeszła do Boga śp. Zofia Chrabąszcz z Delastowic. Polećmy ją w naszych modlitwach.

Pan kościelny zakończył roznoszenie opłatków w parafii. Można się zapisywać w zakrystii, na tych samych zasadach jak w ubiegłym roku, na wspólne parafialne kolędowanie przy żłóbku i przed Najśw. Sakramentem. Będzie ono miało miejsce 31.12.2023 o 15.00 (wstępnie), a po nim dodatkowo Msza św. na podziękowanie za mijający stary rok.

Pamiętajmy przy sprzątaniach świątecznych na cmentarzu, aby pilnować porządków. W zakrystii są jeszcze do pobrania świece wigilijne.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary zamiast kwiatów przez osoby sprzątające w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę następne osoby z kolejki.