III Niedziela Wielkanocna 2024

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną oraz obchodzimy kolejną rocznicę chrztu Polski w 966r. W naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii błog. Rodziny Ulmów. W bieżącym tygodniu będzie można je uczcić w siedmiu kościołach diecezji. Szczegóły na stronach internetowych diecezji tarnowskiej np.: /kliknij/.

Zapraszam do modlitwy różańcowej w intencji poszanowania w naszej Ojczyźnie prawa do życia dzieci nienarodzonych, w sposób szczególny będzie to na nowennie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy podczas której odmówimy różaniec i w piątek na koronce do Miłosierdzia Bożego.

W piątek o zwykłej porze, kolejne spotkanie formacyjne, przygotowujące dzieci i ich rodziców do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się w intencji kapłanów a także o nowe, święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00. Zapraszam radę parafialną na krótkie spotkanie bezpośrednio po sumie w najbliższą niedzielę.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła osobom sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę następne osoby z kolejki.