IV Niedziela Wielkiego Postu 2023

Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia 2023

Drodzy Diecezjanie!

Godność ludzkiego życia stanowi nienaruszalną wartość, którą powinniśmy otaczać szacunkiem, chronić a także coraz głębiej rozumieć w obliczu aktualnych zagrożeń. Pomocą w tym zadaniu jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony na prośbę św. Jana Pawła II, którą wyraził w encyklice Evangelium Vitae: „Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji” (EV, 85).

Odpowiadając na to wezwanie Papieża Rodziny, zapraszam Was do podjęcia w tym dniu w parafiach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

„O Maryjo, Tobie zawierzamy sprawę życia (EV, 105)”.

† Andrzej Jeż

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Kończymy dziś uroczystą i bardzo bogatą w treść nowennę do św. Józefa. Cieszymy się również dzisiejszym darem spowiedzi św. przedświątecznej w godzinach 13.00-14.30 (będą też spowiadać kapłani z innych parafii) oraz z okazji św. Józefa, którego uroczystość jutro będziemy obchodzić, na którą serdecznie zapraszam na 17.00, a poprowadzi ją Ksiądz Dziekan naszego dekanatu.

Dzisiejsze „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym wyjątkowo o godz. 14.30, po których bezpośrednio Msza św. Za tydzień Gorzkie Żale  będą już o godz. 15.00 i po nich Msza św.

Jutro spotkanie z Radą Parafialną w kościele bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00 i bezpośrednio po niej Msza św. W sobotę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Msza św. będzie popołudniu o 17.00,

Już za 2 tygodnie wypada Niedziela Palmowa. Zachęcam do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy zostaną wyróżnione.

Uczniowie z naszej parafii przyjmą Sakrament Bierzmowania w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 17.00 w kościele w Szczucinie. Planuje się też, że 24 marca nasi parafianie, kandydaci do Bierzmowania będą mieli swoje spotkanie na Drodze Krzyżowej w Szczucinie w czasie której otrzymają krzyże jako pamiątki na swoje Bierzmowanie i że próba przebiegu Bierzmowania odbędzie się w dniu 22 kwietnia w kościele w Szczucinie.

Z racji sobotniej uroczystości Zwiastowania NMP, sprzątanie kościoła będzie w piątek po Mszy św.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary przez osoby w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w piątek proszę następne osoby z kolejki.

Do odebrania przez prenumeratorów w zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.