Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2023

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie przed Najświętszym Sakramentem, Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Dzisiaj także obchodzimy Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Zachęcam do przyuczania swych dzieci do służby przy ołtarzu. Zapraszam chętnych chłopców, którzy by pragnęli służyć przy ołtarzu jako ministranci. Program jest dostosowany indywidualnie do możliwości każdego dziecka i jego rodzica. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

Zapraszam w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o 17.00 spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do Bierzmowania dla naszych parafian z klas VII-VIII. Proszę o przyniesienie swoich indeksów.

Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną, w piątek od 8.00. Spowiedź św. z racji pierwszego piątku miesiąca w środę, czwartek i piątek na pół godziny przed nabożeństwami.

Spotkanie z dziećmi, które w naszej parafii przyjmą w tym roku szk. Pierwszą Komunię św., po Mszy św. w piątek.

Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu. Jak co roku będziemy mogli otrzymać świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii, składając ofiarę i pomóc tym samym, dzieciom z rodzin najuboższych. Także tego dnia, po pierwszej Mszy św., nabożeństwo dla parafialnych róż różańcowych z wymianą dla nich tajemnic różańcowych.

W tygodniu odszedł do Boga śp. Marian Nowakowski. Polećmy go w naszych modlitwach.

Bóg zapłać osobom sprzątającym w minionym tygodniu za posprzątanie kościoła i złożone ofiary zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę następne osoby z kolejki.