Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2023

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za publiczne odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można dziś pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. Zapraszam do uczestnictwa w ostatnich w tym roku nabożeństwach majowych – dziś po Mszy św. o godz. 10.30 a w dni powszednie majowe o 18.00

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msza św. będzie po nabożeństwie majowym o godz. 18.00. We wtorek wypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny a we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

We czwartek rozpoczyna się czerwiec. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać w tym tygodniu po Mszach św. w dni powszednie, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek spotkanie młodzieży naszej parafii, przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania, a także tegorocznych wybierzmowanych. Spotkanie rozpocznie się po Mszy św. o 19.00.

W I piątek od 14.00 odwiedzę chorych z posługą kapłańską. Proszę o ich zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. przed nabożeństwami. Po Mszy św. wieczornej w piątek odbędzie się próba sypania kwiatów oraz procesji przed Bożym Ciałem. Proszę też o obecność dzieci oraz ministrantów i lektorów. Przygotowanie ołtarzy na tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała przez kolejne miejscowości, tak jak w ubiegłych latach oraz w tych samych miejscach.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy św. o 7.30, nabożeństwo dla róż różańcowych i wymiana dla nich tajemnic różańcowych. Za tydzień też odpust parafialny w Słupcu.

Bóg zapłać za posprzątanie i ukwiecenie kościoła osobom sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę są proszone następne osoby z kolejki.