VI Niedziela Zwykła 2024

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach dźwigających krzyż cierpienia i choroby. Dzisiaj rozpoczyna się też 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

We środę rozpoczynamy Wielki Post. Podczas wszystkich Mszy św. kapłan posypie nasze głowy popiołem powtarzając słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Obowiązuje nas post ścisły. Składka na tacę w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne. Msze św. w Środę Popielcową odprawione zostaną o godz. 7.30 i 17.00. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 17.00 i bezpośrednio po niej Msza św. Zapraszam również na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. W niedziele Wielkiego Postu, tak jak w ubiegłe lata, nabożeństwa będą: Msza św. o godz. 7.30, Gorzkie Żale o 15.00 i bezpośrednio po nich Msza św. popołudniowa. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Informuję, że zostały wykonane w terminie wszystkie ubezpieczenia budynków kościelnych, cmentarza i OC. W parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie organizowany jest kurs przedmałżeński, który w tym roku będzie miał charakter weekendowy.  Będzie tylko w sobotę i niedzielę 9 i 10 marca. Rozpocznie się w sobotę 9 marca o godz. 9.00. 25 lutego czyli w niedzielę lutego, planowane jest spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez osoby sprzątające w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę następne osoby z kolejki.