XVII Niedziela Zwykła 2023

Tradycyjnie w miesiącu sierpniu, modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach. Zachęcamy do rezygnacji w tym miesiącu z picia alkoholu. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę sierpnia. We czwartek  zapraszam do co miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, w intencji wyproszenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

W I piątek od 8.00 rano odwiedzę chorych z posługą kapłańską. Proszę o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcam też do skorzystania ze spowiedzi św. – codziennie przed Mszą św., a w tym tygodniu szczególnie z racji pierwszego piątku miesiąca: w środę, czwartek i piątek przed nabożeństwami. W piątek wypada też wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. W najbliższą niedzielę nabożeństwo dla róż różańcowych parafii i wymiana dla nich tajemnic różańcowych.

Na dzień 25 sierpnia planuje się parafialny wyjazd na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii, po Mszach św. do niedzieli 6.08. Liczba miejsc ograniczona.

Bóg zapłać za posprzątanie i ukwiecenie kościoła przez osoby sprzątające w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę następne osoby z kolejki.