XXIII Niedziela Zwykła 2022

Dziś, po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo dla róż różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych.

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Patronki naszej diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. we czwartek, spotkanie z kandydatami naszej parafii do Bierzmowania z klas VII oraz VIII. Zapraszam na to spotkanie także rodziców  tych kandydatów. W piątek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku idą do Pierwszej Komunii św.

W sobotę, na swoją zbiórkę o godz. 11.00 zapraszam ministrantów i chętnych chłopców do służenia Chrystusowi przy ołtarzu, zaś o 11.30 dziewczęta, które  pragną być w Dziewczęcej Służbie Maryjnej.

W sanktuarium maryjnym w Odporyszowie w ramach odpustu, na sobotę 10 września, jest wyznaczony dzień dla naszego dekanatu szczucińskiego.  Z tej racji organizowany jest wyjazd w sobotę 10 września o godz. 15.00 autokarem do Odporyszowa. Zapisy dziś w zakrystii.

W tygodniu zmarła Danuta Ożóg. Pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy Danutę, Chrystusowi w modlitwach.

Bóg zapłać za posprzątanie i ukwiecenie kościoła osobom sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę o zwykłej porze proszę następne osoby z kolejki.

Katolicka Fundacja AUXILIUM, w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, uruchomiło 1 września ogólnopolską linię wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów. Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 800 607 specjaliści tacy jak psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, mediator udzielać będą profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym. Z porad telefonicznych może bezpłatnie skorzystać każdy potrzebujący takiej pomocy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej.