XXIII Niedziela Zwykła 2023

W dniu dzisiejszym w Markowej odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci – zamordowanych przez Niemców w marcu 1944r za ukrywanie Żydów. Łączmy się duchowo z tysiącami zgromadzonych tam pielgrzymów. W TVP 1 o godz. 10.00 można obejrzeć transmisję z tej uroczystości.

Zapraszam na  środową Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. We czwartek 14 września wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do ozdobienia kwiatami przydrożnych i domowych krzyży.

Dzieci I Komunijne, wraz z ich rodzicami, zapraszam w piątek na Mszę św. i spotkanie, które rozpoczyna ich duchowe przygotowanie do tej uroczystości.

Kandydatów przed Bierzmowaniem, którzy jeszcze nie pobrali swoich deklaracji wyrażających pragnienia przystąpienia do sakramentu Bierzmowania, proszę o ich odbiór.

W przyszłą niedzielę w całej diecezji będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Bóg zapłać za posprzątanie i ukwiecenie kościoła przez osoby sprzątające w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę następne osoby z kolejki.