XXIV Niedziela Zwykła 2022

We środę wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjątkowo zamiast Nowenny do Matki Bożej, będzie o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszam i bezpośrednio potem Msza św. Dziewczęta, pragnące śpiewać podczas liturgii zapraszam w sobotę o godz. 10.00 do kościoła.

W najbliższym czasie upływa pięcioletnia kadencja członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Decyzją Biskupa Andrzeja Jeża w październiku w każdej parafii zostaną przeprowadzone wybory do nowych rad duszpasterskich. Członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej może zostać pełnoletni katolik, mieszkający na terenie danej parafii, starający się żyć zgodnie z nauką Kościoła i pragnący współpracować z ks. proboszczem dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Bardzo proszę o zgłaszanie kandydatów do nowej rady w naszej parafii. Należy podać imię i nazwisko kandydata, miejscowość. Wypada też podać nazwisko osoby zgłaszającej. Kartki z nazwiskami kandydatów własne lub te które są przygotowane na ołtarzu św. Józefa, można składać w ciągu najbliższych dwóch tygodni tj. do niedzieli 25 września włącznie. Zachęcam do zgłaszania kandydatów, którzy będą nas godnie reprezentować w Radzie Duszpasterskiej oraz we współpracy z ks. proboszczem, będą starać się rozwijać życie religijne w naszej parafii.

W zakrystii są do pobrania kalendarze rolnicze już na 2023 rok.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ukwiecenie ołtarzy. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę następne osoby z kolejki.