XXXIII Niedziela Zwykła 2023

Dzisiaj obchodząc z inicjatywy Papieża Franciszka, Światowy Dzień Ubogich,  można złożyć przy kościele dowolną ofiarę do puszek na rzecz ubogich (Caritas), zaś w zakrystii otrzymać symboliczny, tzw. „chlebek miłosierdzia”. W tygodniu zapraszam na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek zaś na koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne AK, KSM, LSO. W wymiarze diecezjalnym przeżywać też będziemy Światowe Dni Młodzieży w Tarnowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00. W sobotę 25 listopada odbędzie się w Tarnowie II Forum Rad Parafialnych Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły i link do zapisów na to wydarzenie są na: Portal Diecezji Tarnowskiej – II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich.

Bóg zapłać osobom sprzątającym w minionym tygodniu za posprzątanie kościoła i złożone ofiary zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę są proszone następne osoby z kolejki.