III Niedziela Adwentu 2022

Uroczystość Bożego Narodzenia już coraz bliżej, a dziś przedostatnia niedziela Adwentu, zwana Niedzielą „Gaudete” czyli „Radujcie się”,  stąd wzmacnia się nasza radość wynikająca ze zbliżającego się świątecznego spotkania ze Zbawicielem. Zachęcam do dobrego przygotowania się przed Świętami w ramach Adwentu. Zapraszam więc na: Roraty, które odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 7.00., na Godzinki na pół godziny przed Roratami, na nabożeństwo Nowenny do Dzieciątka Jezus, które rozpoczniemy od piątku, a w najbliższą niedzielę zapraszam także na spowiedzi przedświąteczne w parafii od 13.00-14.00 i od 14.30-15.00. Będą także kapłani zaproszeni z dekanatu. Skorzystajmy z daru tego sakramentu i nie odkładajmy go na potem; zapraszam na Msze św., które tego dnia będą odprawione o 7.30, 10.30  i dodatkowo o godz. 15.00 na zakończenie spowiedzi.

Zapraszam wzorem ubiegłych latach, na parafialne kolędowanie dla Dzieciątka Jezus przy żłóbku, przed Najświętszym Sakramentem i chętnych solistów, a naszych parafian, pragnących zaprezentować kolędę, zgłaszamy w zakrystii u Ks. Proboszcza. Odbędzie się ono nie w ostatnią niedzielę roku, ale wyjątkowo 6 stycznia.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary zamiast kwiatów osobom sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę są proszone następne osoby z kolejki.