IV Niedziela Adwentu

Dziś spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w godz. 13.00 – 15.00 z przerwą od 14.00-14.30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.

W najbliższych dniach do soboty, roraty z wyjątkiem piątku będą o 7.00 rano. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na Roraty niech przyniosą karty adwentowe z wklejonymi obrazkami w piątek wieczorem – otrzymają pamiątki. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych, śpiewie pięknych kolęd. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia.

Są jeszcze do pobrania w zakrystii świece wigilijne.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożone ofiary zamiast kwiatów przez osoby sprzątające w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek po roratach są proszone następne osoby z kolejki.