Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2022

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie przed Najświętszym Sakramentem Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego Aktu, pod zwykłymi warunkami, możemy dzisiaj uzyskać Odpust zupełny.

Dzisiaj obchodzimy także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażamy wdzięczność ministrantom i lektorom za ich służbę przy ołtarzu oraz  prosimy by zachęcać swoje dzieci i młodzież do tej zaszczytnej służby Chrystusowi.

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do bł. Hanny Chrzanowskiej.

Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela adwentu, a także niedziela synodalna. Będzie można pobrać wtedy świece, które kładziemy na stół wigilijny, aby pomóc dzieciom z najuboższych rodzin.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary zamiast kwiatów osobom sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę następne osoby z kolejki.