I Niedziela Adwentu 2022

Rozpoczęliśmy Adwent – czas duchowego przygotowania się na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. Zapraszam do uczestnictwa w Roratach, czyli we Mszach św. ku czci Matki Bożej. Msze św. roratnie odprawiane będą począwszy od najbliższego poniedziałku do piątku o godz. 17.00, natomiast w sobotę o godz. 7.00. Proszę, aby przed roratami dzieci gromadziły się pod chórem, skąd procesyjnie z lampionami wejdą przed ołtarz. Kliknij tu – foto.

Dzieci od pierwszych rorat będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, które należy odpowiednio wklejać na karty które otrzymają. Ostatniego dnia Rorat najpilniejsze z nich otrzymają pamiątki. Przed Roratami, jak co roku, śpiewamy Godzinki od godz. 16.30, a w sobotę o 6.30.

Jutro wypada 13 rocznica święceń biskupich biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, w we środę obchodzimy w Kościele święto św. Andrzeja, Apostoła.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek szczególnie zapraszam na swoje spotkanie formacyjne podczas Mszy roratniej, kandydatów naszej parafii do Bierzmowania z klas 7 i 8. Kandydaci z klas 8 otrzymają na Mszy św., swój nowy modlitewnik. Proszę aby kandydaci przynieśli swoje indeksy.

Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. – na pół godziny przed Mszą św. codziennie. W piątek od 14.00 odwiedzę chorych z Komunią św. Proszę ich zgłaszać w zakrystii. W najbliższą niedzielę nabożeństwo dla róż różańcowych naszej parafii i wymiana tajemnic różańcowych, po Mszy św. o 7.30.

W zakrystii do pobrania „Chlebki Miłosierdzia” oraz świece wigilijne, które stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Aby otrzymać „chlebki” lub świece wigilijne składamy dobrowolną ofiarę. Ofiary są przeznaczone na pomoc potrzebującym. Opłatki w najbliższym czasie będzie roznosił w parafii pan kościelny.

Do odebrania przez prenumeratorów Mały Gość Niedzielny. Bóg zapłać Pani dekoratorce za wykonane dekoracje adwentowe kościoła oraz osobom sprzątającym za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za złożone ofiary zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w sobotę są proszone następne osoby z kolejki.