X Niedziela Zwykła 2023

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023

Drodzy Diecezjanie!

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele. Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

Ogłoszenia parafialne:

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała – osobom z poszczególnych miejscowości tworzących naszą parafię, które przygotowywały ołtarze oraz niosły figurki i sztandary, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczętom, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, strażakom za pomoc i uświetnienie uroczystości.  Niech Chrystus obficie obdarzy Was swoją łaską. „Bóg zapłać”. Procesje w Oktawie Bożego Ciała dziś po Mszy św. o 10.30, a od poniedziałku do czwartku po Mszy o 18.00. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej oraz procesji, dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

Podczas Mszy św. we czwartek, uroczyste przyjęcie do grona liturgicznej służby ołtarza 5 nowych ministrantów, zaś starsi ministranci i lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia LSO. Już teraz zapraszam serdecznie kolejnych chłopców do zaszczytnej służby Chrystusowi przy ołtarzu.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Dzień Modlitw o świętość życia kapłanów. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje zachowanie postu od potraw mięsnych. Zapraszam na odpust parafialny w naszej parafii w najbliższą niedzielę; suma odpustowa o godz. 11.00 (Nie będzie wtedy Mszy św. o 10.30). W najbliższą sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Bóg zapłać za posprzątanie i ukwiecenie ołtarzy sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę są proszone następne osoby z kolejki.