XI Niedziela Zwykła 2023

Obchodzimy dzisiaj uroczystość odpustu parafialnego, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma o godz. 11.00. W miesiącu czerwcu odmawiamy po Mszy św. Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Składam serdeczne podziękowania ks. Jackowi Chmura za wygłoszoną homilię podczas dzisiejszego odpustu parafialnego. Bóg zapłać wszystkim  zwłaszcza za aktywny udział i uświetnienie dzisiejszej uroczystości jak również podczas oktawy Bożego Ciała, panu kościelnemu, pani grającej na organach, służbie liturgicznej, niosącym figurki, sztandary, ochotniczej straży pożarnej z Wójciny i Laskówki, rodzicom którzy przyprowadzali swe dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, pani ukwiecającej kościół, różom różańcowym i Kołom Gospodyń Wiejskich. Gratulujemy też rodzicom, których dzieci kilka dni temu zostały nowymi ministrantami.

W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny. Msza św. na podziękowanie za otrzymane w tym czasie łaski oraz o błog. Boże na okres wakacji dla uczniów zostanie odprawiona w naszej parafii we czwartek o godz. 18.00. Okazja też do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego w czwartek na pół godziny przed Mszą św. W sobotę w liturgii Kościoła wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W najbliższą niedzielę w Szczucinie odpust i srebrny jubileusz ks. Andrzeja Romanowskiego.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary zamiast kwiatów, osobom sprzątającym w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę są proszone następne osoby z kolejki.