Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2022

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. o godz. 7.30, nabożeństwo dla róż różańcowych i wymiana tajemnic różańcowych.

Trwa miesiąc czerwiec. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. a w niedziele po sumie. Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msza św. o godz. 18.00.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę poszczególne miejscowości naszej parafii, aby przygotowały ołtarze procesyjne, w tych samych miejscach, jak w ubiegłych latach.

W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla dziewcząt, pragnących śpiewać podczas nabożeństw – zostaje wtedy odwołana, a jej nowy termin zostanie wkrótce ponownie podany. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. Tego dnia wypada odpust parafialny w Słupcu.

W tygodniu odeszła do Boga, śp. Maria Krupa. Polećmy ją w modlitwach.

Bóg zapłać za posprzątanie i ukwiecenie kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę są proszone następne osoby z kolejki.